Grupy zorganizowane

Minimalna liczba osób: 25

Zamek Dybów to miejsce, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością! Nasza propozycja skierowana jest do wszelkiego rodzaju grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych i kolonii. W naszej ofercie znajdują się pomysły zarówno dla młodych pasjonatów jak też dla tych nieco starszych.
Chcesz, żeby Twoi podopieczni poznali wiele ciekawostek związanych z historią Polski, Torunia i przede wszystkim Zamku Dybów? Zależy Ci na rzetelnie i profesjonalnie przygotowanej edukacyjnej rozrywce? Jesteś otwarty na nieszablonowe podejście do przeszłości? Pozwól nam zająć się Twoją grupą – na pewno tego nie pożałujesz! Przygotowaliśmy kilka propozycji atrakcji, m.in.:

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom i potrzebom w naszej ofercie znalazły się dwa rodzaje pakietów tematycznych, łączących w przemyślany sposób powyższe moduły:

  • Pakiety średniowieczne
  • Pakiety przyrodnicze

Jeżeli jednak nie znajdziesz w naszej ofercie tego, czego szukasz lub masz nietuzinkowy pomysł na zorganizowanie rozrywki dla swoich podopiecznych – skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, że dopasujemy coś idealnie dla Ciebie i Twojej grupy. Pragniemy, żeby każda osoba opuszczająca mury naszego Zamku miło wspominała spędzony u nas czas. Do zobaczenia na Dybowie!

Atrakcje

Historyja Animowana

45 min. Podczas tej krótkiej pogadanki, uczestnicy poznają bliżej wybrane fakty i ciekawostki dotyczące średniowiecza. Podana w ten sposób wiedza urozmaicona będzie poprzez „żywe” prezentacje i interakcję ze słuchaczami.

Cena: 297zł + 5zł*


Szkoła rycerska

60 min. Każdy z uczestników będzie mógł pod opieką instruktora spróbować swoich sił w konkurencjach takich jak: strzelanie z łuku, rzut toporem i włócznią, walka na bezpieczne miecze, gry i zabawy średniowieczne oraz kubb.

Cena: 297zł + 10zł*


Cech zamkowy

60 min. Czterej zamkowi rzemieślnicy opowiedzą o średniowiecznych rzemiosłach, a także zaprezentują i nauczą uczestników podstaw wytwarzania przedmiotów. Każdy chętny będzie mógł także wybić pamiątkową monetę w naszej średniowiecznej mennicy.

Cena: 347zł + 10zł*


Zielona szkoła

90 min. Spotkanie ze średniowiecznym zielarzem. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę o florze i faunie oraz sposobach przeżycia w dziczy.

Cena: 297zł + 10zł*


Gra terenowa

90 min. Jak większość zamków, także nasza warownia ma wiele nieodkrytych tajemnic. Dzięki przeprowadzonej w przemyślany sposób grze terenowej uczestnicy będą mogli wykazać się sprytem, sprawnościami zarówno fizycznymi jak i logicznymi. Pomóż swojej drużynie wypełnić misję daną Ci przez los!

Cena: 377zł + 10zł*


Turniej rycerski dla uczestników

2 h. Naszą pasją jest średniowiecze i mamy nadzieję zarazić nią także uczestników dybowskich atrakcji! Każdy, kto zechce sprawdzić się w roli rycerza weźmie udział w czteroetapowym turnieju sprawnościowym. Sława zwycięzcom!

Cena: 597zł + 20zł*


Rejs flisaczy krótki

1 h. Rejs łodzią średniowieczną typu bat wiślany po rzece w obrębie toruńskiej panoramy, możliwość spojrzenia na zabytki toruńskie z innej, niecodziennej perspektywy oraz podziwiania piękna przyrody Torunia i okolic. Flisacy opowiedzą o swoim zawodzie, Wiśle i lokalnej przyrodzie. Cena za łódź, mieści ok. 10-12 osób.

Cena: 175zł za łódź


Rejs flisaczy średni

2 h. Rejs łodzią średniowieczną typu bat wiślany po rzece połączony ze zwiedzaniem atrakcji obydwu brzegów Wisły, możliwość spojrzenia na zabytki toruńskie z innej, niecodziennej perspektywy oraz podziwiania piękna przyrody Torunia i okolic. Flisacy opowiedzą o swoim zawodzie, Wiśle i lokalnej przyrodzie. Cena za łódź, mieści ok. 10 -12 osób.

Cena: 337zł za łódź


Rejs flisaczy długi

4 h. Rejs łodzią średniowieczną typu bat wiślany wzdłuż brzegów Wosły, możliwość spojrzenia na zabytki toruńskie z innej, niecodziennej perspektywy oraz podziwiania piękna przyrody Torunia i okolic. Flisacy opowiedzą o swoim zawodzie, Wiśle i lokalnej przyrodzie. Cena za łódź, mieści ok.
10 -12 osób.

Cena: 637zł za łódź


Rejs flisaczy całodzienny

8 h. Całodniowy rejs łodzią średniowieczną typu bat wiślany wzdłuż rzeki ze zwiedzaniem wybranych miejsc, możliwość spojrzenia na zabytki toruńskie z innej, niecodziennej perspektywy oraz podziwiania piękna przyrody Torunia i okolic. Flisacy opowiedzą o swoim zawodzie, Wiśle i lokalnej przyrodzie. Cena za łódź, mieści ok. 10 -12 osób.

Cena: 997zł za łódź


Pokaz rycerski

30 min. Czy zastanawiałeś się jak to jest być rycerzem? Na czym polega taki los i czy istnieli „rycerze zawodowi”? Nasza zamkowa rycerska gwardia chętnie odpowie coś więcej o swoim rzemiośle, turniejach, sprzęcie i zaprezentuje swój fach na Twoich oczach. Najodważniejsi będą mogli zmierzyć się z jednym z nich w krótkim sprawdzianie rycerskim.

Cena: 297zł + 7zł*


Pokaz artyleryjski

30 min. Broń palna znana była już w średniowieczu. Jeżeli ciekawi Cię jak wyglądały i czym były hakownice, piszczele, rusznice czy bombardy, to ten pokaz rozwieje wszelkie wątpliwości. Nasi strzelcy opowiedzą o swoim rzemiośle i oddadzą salwę artyleryjską!

Cena: 297zł + 7zł*


Pokaz katowski

30 min. Sympatyczny Mistrz Małodobry wprowadzi uczestników pokazu w nieco mniej przyjazne realia średniowiecza. Zaprezentuje stanowiska katowskie i opowie jak wyglądał jego zawód w czasach średniowiecza. Ten krótki pokaz nie spowoduje uszczerbku na życiu i zdrowiu, ale gwarantujemy, że zachowa się w Twojej pamięci na długo. Dla chętnych będzie możliwość wykonania pamiątkowej fotografii.

Cena: 297zł + 7zł*


* CENA ZA DODATKOWĄ OSOBĘ POWYŻEJ 25 OSÓB.

PAKIETY ŚREDNIOWIECZNE

Pakiet Zamożny Mieszczanin

2,5 h. Przeżyj intensywną podróż przez wieki! W skład pakietu „Zamożny Mieszczanin” wchodzi: historyja animowana, szkoła rycerska lub cech zamkowy (do wyboru jedna opcja), zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, przebieralnia historyczna, gry planszowe. Do dyspozycji będzie zadaszenie i miejsce piknikowe do odpoczynku.

Cena: 647zł + 15zł


Pakiet Dostojny Patrycjusz

4-5 h. Bogaty wachlarz atrakcji przygotowanych specjalnie dla Ciebie! Po wyborze pakietu „Dostojny Patrycjusz” możesz liczyć na zorganizowanie: historyji animowanej, szkoły rycerskiej i cechu zamkowego, pokazów rycerskich, artyleryjskich lub katowskich (do wyboru jedna opcja), zwiedzania Zamku z przewodnikiem, przebieralnię historyczną, średniowiecznych gier planszowych, a na zakończenie dnia na Zamku – ogniska z kiełbaskami. Do dyspozycji będzie zadaszenie i miejsce piknikowe do odpoczynku.

Cena: 1277zł + 35zł*


Pakiet Wielmożny Książę

7-8 h. Spędź cały dzień w średniowiecznym miasteczku! Ugościmy Cię po książęcemu. Wśród atrakcji pakietu „Wielmożny Książę” znajdują się: historyja animowana, cech zamkowy, pokazy rycerskie, artyleryjskie lub katowskie (do wyboru jedna z dwóch opcji), a także historyczna gra terenowa, turniej rycerski, zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, przebieralnia historyczna oraz gry planszowe. Dla uczestników przyrządzony będzie ciepły posiłek w ciągu dnia, a na koniec – ognisko z kiełbaskami dla wspomnienia magicznych chwil spędzonych na Zamku Dybów. Do dyspozycji będzie zadaszenie oraz miejsce piknikowe do odpoczynku.

Cena: 1997zł + 59zł*


* CENA ZA DODATKOWĄ OSOBĘ POWYŻEJ 25 OSÓB.

PAKIETY PRZYRODNICZE

Pakiet Włóczykij

2,5 h. Twoja podróż zaczyna się na Zamku Dybów! W skład pakietu „Włóczykij” wchodzi: historyja animowana, zielona szkoła, stanowisko zielarza, zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, przebieralnia historyczna, średniowieczne gry planszowe i kubb. Do dyspozycji będzie miejsce piknikowe do odpoczynku i zadaszenie.

Cena: 599zł + 15zł*


Pakiet Obieżyświat

5 h. Wyrusz z nami na spotkanie nieznanemu! Pakiet „Obieżyświat” składa się z następujących modułów: historyja animowana wraz z krótkim pokazem walk, zielona szkoła oraz stanowisko zielarza, krótki rejs flisaczy i ognisko z kiełbaskami. Ponadto będzie możliwość zwiedzania Zamku z przewodnikiem, przebrania się w średniowieczny strój, zagrania w gry planszowe i kubb. Do dyspozycji będzie miejsce piknikowe do odpoczynku i zadaszenie.

Cena: 1297zł + 35zł*


Pakiet Odkrywca

7-8 h. Odkryj z nami to, czego inni nie dostrzegają! Dla wybierających pakiet „Odkrywca” przygotowana zostanie: historyja animowana wraz z krótkim pokazem walk, zielona szkoła ze stanowiskiem zielarza, średni rejs flisaczy, przyrodnicza gra terenowa, ciepły posiłek w ciągu dnia i ognisko z kiełbaskami na koniec. Ponadto będzie możliwość zwiedzania Zamku z przewodnikiem, skorzystania z przebieralni historycznej, gry w średniowieczne planszówki i kubb. Do dyspozycji będzie miejsce piknikowe do odpoczynku i zadaszenie.

Cena: 2297zł + 64zł*


* CENA ZA DODATKOWĄ OSOBĘ POWYŻEJ 25 OSÓB.

PAKIETY MINI

Mini Pakiet „FLISAK”

1 h. Przekonaj się, że dzieje Wisły od wieków związane są z Zamkiem Dybów! Uczestnicy mini pakietu “Flisach” odbędą rejs łodzią typu bat wiślany w poprzek rzeki. Po krótkim spacerze w kierunku Zamku, na jego dziedzińcu zostaną przywitani przez dybowskiego rycerza. Zbrojny oprowadzi odwiedzających po Zamku, opowie o swoim fachu i zaprezentuje rycerskie rzemiosło. Po zakończeniu przechadzki uczestnicy wrócą na prawy brzeg Wisły łodzią.

Cena: 625zł + 25zł*


Mini Pakiet „ZAMEK”

1,5 h. Zamek nie taki straszny jak go malują! Dla wszystkich miłośników tajemnic i legend ukrytych wśród zamkowych murów mamy nie lada gratkę – spacer z oprowadzaniem i atrakcjami na Zamku Dybów. Uczestników przywitają rycerze, którzy opowiedzą o Zamku i zaprezentują swoje rzemiosło. Stoczą również bój na miecze i tarcze! Następnie pieczę nad odwiedzającymi przejmą artylerzyści, którzy zaprezentują swój fach i opowiedzą o różnych typach broni palnej. Po tym niecodziennym pokazie przyjdzie czas na gry i zabawy plebejskie.

Cena: 425zł + 17zł*


* CENA ZA DODATKOWĄ OSOBĘ POWYŻEJ 25 OSÓB.


Żywe Lekcje Historii na zamku Dybów dla grup zorganizowanych!